W niedzielę, 25 lipca po raz kolejny ludzie o wielkich sercach zgromadzili się na Kompleksie Boisk Sportowych w Chorkówce, by wziąć udział w Pikniku Charytatywnym od Kubusia dla Miłoszka. W ramach imprezy został rozegrany Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Samorządów o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza. Zwycięską drużyną okazali się reprezentanci Gminy Jedlicze.

Kolejny spektakl teatralny za nami. Tym razem gościliśmy w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce aktorów z teatru „Eden” z Wieliczki, którzy zaprezentowali najmłodszym spektakl pt. „Jonasz i Niezwykła ryba”. To barwne przedstawienie spotkało się z ogromnym entuzjazmem dzieci , które licznie wypełniły salę widowiskową.

 

Decoupage to prosta technika zdobienia, która polega na przyklejaniu na dowolnym przedmiocie z drewna, szkła czy porcelany motywów z papieru. Metoda ta pozwala wykorzystać gotowe wzory, czyli serwetki lub specjalne papiery do decoupage'u.

Rozpoczął się kolejny tydzień wakacji, a wraz z nim wakacyjne zajęcia plastyczne dla najmłodszych. Pierwsze z nich odbyły się w sali Domu Ludowego w Zręcinie, których organizatorem było Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce. Zainteresowanie warsztatami przerosło nasze oczekiwania. Dzieci tworzyły pod okiem naszych instruktorek karuzele z wykorzystaniem kubeczków i słomek do napojów oraz kolorowych papierów, a także pudełeczka na „wakacyjne skarby”. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy.

10.07.2021r. w sobotę na Kompleksie Boisk Sportowych w Chorkówce odbył się Piknik Charytatywny na rzecz 4-letniego Alanka, zmagającego się z ostrą białaczką limfoblastyczną. To wydarzenie zgromadziło wiele osób dobrej woli, którzy zechcieli przyłączyć się do tej szczytnej akcji.

W dzień wspomnienia w liturgii Świętych Piotra i Pawła 29 czerwca w kościele parafialnym w Kopytowej, odbył się Gminny Koncert Papieski. O godz. 17:00 została odprawiona uroczysta msza św., której przewodniczył ks. Jacek Pusztuk, a oprawę muzyczną zapewniła parafialna schola. Tuż po mszy zespoły działające na terenie Gminy Chorkówka, takie jak: Bobrzanie, Jutrzenka, Seniorzy i Chorkowianie oraz kapela Ropiorze i chór Legato zaprezentowały po kilka utworów.